Firma

Profil działalności

 

Vimec powstał, aby zapewniać swobodny dostęp bez barier architektonicznych do wszelkiego rodzaju obiektów.
Vimec projektuje i produkuje platformy pionowe, schodowe, krzesełka schodowe oraz schodołazy od 1980 roku, przyczyniając się do udostępniania wszelkiego rodzaju obiektów oraz łatwiejszego przemieszczania się między ich kondygnacjami.
Dziś Vimec jest dziś liderem na włoskim rynku dzięki szerokiej gamie produktów, a wraz z biurami sprzedaży w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce osiąga także sukcesy w sprzedaży na całym świecie. Urządzenia Vimec są instalowane nie tylko w Europie, ale też w Australii, Nowej Zelandii, Południowej Afryce, Ameryce Południowej i Chinach.
Czynnikiami pozwalającym na ciągły rozwój firmy Vimec są inwestycje w nowoczesne i bezpieczne rozwiązania nie tylko w odniesieniu do produktów, ale również do procesów produkcji.
Dzięki zatrudnieniu ponad 200 pracowników i sieci konsultantów we Włoszech, a także na świecie, Vimec jest w stanie wyjśc naprzeciw potrzebom każdego klienta.
Powierzchnia fabryki w firmie Vimec to ponad 35.000 metrów kwadratowych, z czego 20.000 metrów to powierzchnia operacyjna oraz linie produkcyjne.

 

Oddział Schodołazów

 

Specjaliści w dziedzinie rehabilitacji ruchowej.


W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom schodołazów Vimec utworzył Oddział Schodołazów (MSD) składający się z ekspertów mających na celu:
- sprawdzenie w potencjalnym miejscu użytkowania schodołazu możliwości jego zastosowania oraz dobór najlepszej wersji urządzenia
- szkolenie użytkowników oraz ich asystentów w zakresie prawidłowego użytkowania i konserwacji urządzenia
- techniczną pomoc po-sprzedażową za pośrednictwem sieci przedstawicieli firmy


Rozwiązania VIMEC


Wszystkie urządzenia Vimec są zgodne z wymogami Dyrektyw Europejskich, posiadają więc znak CE. W celu zapewnienia zgodności z przepisami Vimec uzyskał na wszystkie swoje produkty deklaracje zgodności wystawione przez Jednostki Notyfikacyjne (TUV i IMQ). Kolejnym potwierdzeniem wysokiej jakości produktów Vimec jest także fakt, że Vimec jako pierwsza włoska firma w branży uzyskała certyfikat UNI EN ISO 9001 i certyfikat Systemu Jakości DNV (Det Norske Veritas), odnowiony zgodnie z Vision 2000.


Korzyści płynące z systemu partnerskiego PSP


PSP to program wspierający dla naszych Partenerów, który dzięki odpowiednim narzędziom pomaga im w rozwoju biznesu na rynku oraz zapewnia coraz lepszy poziom usług. Program PSP składa się z profesjonalnych treningów i szkoleń prowadzonych lokalnie lub w siedzibie Vimec. Szkolenia odbywają się w zakresie sprzedaży oraz usług montażu i serwisu urządzeń. Zakłada tez wspieranie orgnizacji przez Partenrów Vimec spotkań i seminariów z architektami czy lokalnych branżowych wydarzeń.
Bliska współpraca z naszymi partnerami oznacza również, że na wielu różnych rynkach świadomość i znajomość produktów Vimec jest coraz większa – i dzięki temu Vimec jest w stanie odpowiadać coraz lepiej na potrzeby klientów z różnych segmentów owych rynków.

 

Pełna nazwa firmy

 

Vimec S.r.l.
Registered Office - Via Parri, 7
42025 Luzzara (Reggio Emilia)
Fully paid-up company capital € 1,000,000.00.
VAT number: 00758850358; Tax Code: 00596150201
Reggio Emilia Business Register no.00596150201 Economic file number (REA) 185748

Więcej w tej kategorii: Jak do nas trafić »